Iniciatívy, ktoré podporujeme

10.000stromov

Bratislava potrebuje viac stromov a kríkov. Aj preto sme partnerom mesta Bratislava

Pixel Federation finančne priamo podporilo výsadzbu 17 stromov na Šancovej ulici pri Železničnej stanici Bratislava. Vďaka finančnej kontribúcii sa podarilo vysadiť ďalších takmer 100 stromov na konkrétnych školských ihriskách.

Hlavné mesto pracuje v rámci iniciatívy 10 000 stromov na pláne systematickej obnovy a udržateľnosti drevín. Od roku 2019 bolo vysadených už 2446 vzrastlých stromov, 6201 kríkov a 10.000 sadeníc v Horskom parku.

Dreviny v lete chránia naše ulice pred prehrievaním, zlepšujú kvalitu ovzdušia, zmierňujú následky prívalových dažďov a poskytujú útočisko pre živočíchy a dôležitý hmyz. Ulice so stromami sú krajšie a jednoducho sa v nich cítime príjemnejšie. Zeleň je preto jednou z našich priorít.

V 2022 plánujeme pokračovať v spolupráci s mestom Bratislava.

 

Viac o projekte 10.000 stromov

Malokarpatskí lesoochranári

Prostredníctvom ochranárov chránime a obnovujeme prírodné biotopy
Finančne podporujeme prácu aktivistky Andrei Janíčkovej, ktorá spolupracuje s BROZ, Zelená hliadka Pezinok, aj s ďalšími občianskymi združeniami zameranými na ochranu prírody a krajiny.
 
Misia tohto zoskupenia je:
  • Ochrana stromov na dožitie pre zachovanie prirodzeného biotopu lesov, 
  • Nastavovanie spolupráce medzi lesníkmi a ochranármi na zjemňovaní hospodárenia v lesoch s cieľom zlepšenia biodoverzity a zvýšenia ich odolnosti voči klimatickej zmene,
  • Ochrana mokradí a vodných plôch,
  • A tiež zlepšovanie vodozádržných opatrení v lesoch a poľnohospodárskej krajine. Plus mnoho ďalšieho na zlepšenie stavu našej krajiny, vrátane šírenia povedomia o dôležitých témach v týchto oblastiach medzi verejnosťou. 

Viac informácií

Lifbee

Podporujeme inovatívne environmentálne riešenia, ktoré vznikajú v našom regióne.
Už druhý rok podporujeme vzdelávací program Lifbee Academy zameraný na sociálne zodpovedné podnikanie v biotechnológiách. Biotechnológie majú obrovský potenciál v znižovaní negatívnych environmentálnych dopadov na našu planétu a ľudské zdravie. Príkladom sú nové udržateľné bio materiály, spôsoby recyklácie a biodegradácie pri spracovaní odpadu, systémy zachytávania CO2 a zachovanie zelene.
 
V druhom ročníku Lifbee Academy pracujú interdisciplinárne tímy vedcov spolu so študentami informatiky, dizajnérmi a podnikateľmi v rámci Enviro Labu na téme “Dosahovanie cirkulárnej ekonomiky v textilnom priemysle pomocou biotechnológií”. Za Pixel Federation sme pridali k téme naše kritérium – motivácia a porozumenie potrebám používateľa a zákazníka. Motivácia je kľúčovým psychologickým faktorom, ktorý hýbe veci dopredu. S týmto kritériom budú tímy mladých inovátorov aktívne pracovať a zohľadňovať ho vo svojich riešeniach. Ako spoločnosť sa zapojíme do hodnotenia práce tímov pre Enviro Lab pri výbere víťazné tímu a odovzdáme našu spätnú väzbu.
 

Viac o projektoch prvého ročníka
100
Vysadených stromov v 2021
1000
Vyznačených stromov v 2021
1
Identifikovaná a zachránená mokraď
6
Inovatívnych inovácií pre mestské tepelné ostrovy

Zanechávame zelenú stopu

 

Na jeseň 2021 spúšťa Pixel Federation svoj projekt Pixel Green Act (Pixel zelený počin), ktorého ambíciou je:

  • Inšpirovať, zdieľať vedomosti a hľadať inovatívne riešenia smerujúce k udržateľnosti.
  • Konať a podporovať konanie smerom k udržateľnosti, obzvlášť v témach zalesňovania a zamedzovania odlesňovaniu a ochrany vodných tokov. 
  • Zmapovať a redukovať Pixel uhlíkovú stopu.

 

Chceš vedieť viac? Skontaktuj sa s nami

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...